Kukuričný chlieb

Kukuričný chlieb

Kukuričný chlieb

(500 g)3.20€
Alegrény: lepok
Zloženie: 50% pšeničná múka, 30% kukuričná múka, 20% semola, kvas, voda, soľ
Dostupné každý deň od 7:00 do vypredania

Kváskový chlieb

Kukuričný chlieb

Malý žltý chlebík, ktorý očarí kontrastom – chrumkavou kôrkou a mäkkou striedkou. Najsladší chlieb v našej ponuke je bezpochyby ten kukuričný. Vysoká sladkosť kukurice v tomto chlebe vytvára karamel a tmavú, no nie zhorenú kôrku.

S malými bublinkami je nadýchaný, jemný a zároveň hutný. Tento chlieb patrí medzi tie s najdlhšou trvanlivosťou. Jeho výrazná kukuričná chuť a karamelová kôrka vytvárajú neodolateľnú kombináciu s chuťou umami. 

prirodzene vegánsky produkt.

Kukuričná múka neobsahuje lepok a je mimoriadne bohatá na škrob, čo robí našu prácu náročnejšou, stojí to však za to. Aby kukuričné cesto nebolo príliš lepivé a chýbajúci lepok príliš nezmenšoval objem výsledného chleba, domiešavame doň aj pšeničnú múku. Okrem toho treba kukuričnú múku pred pečením tepelne upraviť. Pri tepelnom spracovaní alebo parení kukuričnej múky sa škrob rozpadne na jednoduché cukry, ktoré neskôr dodajú výrobku charakteristickú sladkú chuť a chrumkavú, skaramelizovanú kôrku. 

Najradšej si ho zapekáme s maslom. Skvostne sa hodí aj ku krevetám na bielom víne s maslom a petržlenom či k omáčkovým jedlám ako cacciatore alebo chilli con carne. Nasladko je výborný so smotanou a s bobuľovým ovocím.